fireworks4u.co.il

זיקוקים לאירועים - כל הדרכים להפוך את האירוע לנוצץמסיבה לא ברורה זיקוקים עושים לנו את זה, במאמר הזה ננסה להבין למה


זיקוקים, מופעי לייזר ומופעי אש יכולים לתרום בצורה משמעותית לאפקטיביות הויזואלית של אירוע, ולהדגיש בצורה חסרת תקדים רגעי שיא (בצורה שגם תחרט בעדשת המצלמה).

בשורות הבאות נביא כמה עצות שימושיות לגבי זיקוקים, אופן הפעולה של מופעי לייזר, ומחיר.


מופע אור-אורי

מופעי לייזר עושים שימוש בטכנולוגיית "הגברת אור בעזרת שחרור קרינה מגורה" או ראשי התיבות של ביטוי מוזר זה באנגלית- LASER.

מדובר למעשה בטכנולוגיה בת חצי מאה שיוצרת אור מונו-פאזי שלא נוטה להתפזר, ולכן הקרן שומרת על צורתה גם לאורך מטרים רבים.זיקוקים לאירועים

מסיבה זו מכשירי לייזר יכולים לצייר שלל דמויות על קירות מרוחקים ועוד. האור הזה מופק במגוון שיטות פיזיקליות, שעניינן חורג ממסגרת דיון זה.

עם זאת, מדובר בדרך כלל במכשירים גדולים הדורשים כמות לא מובטלת של זרם (גם לצורך יצירת האור וגם לצורך מערכת הקירור והבקרה), ולכן חשוב מאוד לוודא את התאמת המקום לדרישות אותם מופעי לייזר לפני סגירה על אולם מופעי לייזר.

קרן הלייזר היא לפי הגדרתה מונופאזית, ולכן חייבת להיות מורכבת מצבע טבעי יחיד (הנפוץ ביותר הוא הירוק, אולם ניתן לייצר כאמור כל צבע טבעי).

עם זאת, טכנולוגיות חדשות, העושות שימוש בכמה סוגי קרני לייזר, יכולות למעשה ליצור כל צבע שהוא (בדיוק כמו שמסך הטלויזיה או המחשב יכול ליצור כל צבע לפי שילובים שונים של ירוק, אדום וכחול).

מחירם של מופעי לייזר (2500-8000 שקלים לאירוע בדרך כלל) מורכב מעלות הציוד והתקנתו, כמו גם עלות הכנת המופע.

מופעים מוכנים מראש לא דורשים כל תוספת תשלום, אולם תבניות יחודיות (לדוגמא מותאמות במיוחד לשירים מסויימים, תבניות שמציירות דמויות שקשורות לחתן ולכלה ועוד) דורשות לא מעט הערכות לוגיסטית ותכנות, ולכן תעלנה תוספת של 500-2000 שקלים נוספים.


זיקוקים מדליקים

זיקוקי דינור עושים גם הם שימוש במשיכתנו לבוהק ולצבעוני, אלא שהפעם מדובר בתהליך בעירה שיוצר את האפקט. ההגדרה של זיקוקים היא מופע פירוטכני שמשוגר באמצעות מטען כימי (סוג של חומר נפץ).

קיימות שתי דרכים עיקריות לביצוע זיקוקים למופעים או אירועים:

כוורות- מדובר בפלטות מוכנות מראש של מטענים קטנים, במגוון תצורות (כוכב, שביט וכו'), זמני התפוצצות, ומידת שליטה (שליטה פרטנית על כל תא, הדלקה כללית של כל הסוללה ועוד.

כמות הקנים בכוורת נעה בין 25 לבין 1000, וכך גם גובה המעוף והאיכות הפירוטכנית של אותם זיקוקים  (בין 10 מטרים לבין 30 מטר ויותר).

היתרון המשמעותי של הקנים היא חוסר הצורך בציוד נוסף, ובעיקר הפטור מהשגת אישור מכבי אש או אישורים משטרתיים לצורך שימוש בציוד.

פגזים- מדובר למעשה בכדורים או קליעים לכל דבר, בקוטר של עד 70 מ"מ, המשוגרים ממתקנים מיוחדים. גובה המעוף של פגזים גבוהה משמעותית (יכול להגיע ליותר ממאה מטרים) וכך גם כמות המטען (זיקוקים של יום העצמאות לדוגמא הם פגזים).

מחיר כל פגז עומד על 9-70 שקלים, אולם שירות השיגור, כמו גם השגת אישורים של מכבי האש והחבלן המשטרתי, יעלו מאוד את המחיר בפועל.
07/11/2010    fireworks4u.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר fireworks4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2022 fireworks4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר זיקוקים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום זיקוקים
מחפשים זיקוקים לאירועים? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
אנחנו עובדים עם החברות הזיקוקין המובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!