fireworks4u.co.il

כללי בטיחות להפעלת זיקוקיםלא אחת אנו שומעים על זיקוקים שגורמים לדליקה ולאסון באירועים. כיצד אפשר להימנע מזה?


קשה למצא דרך  יותר ויזואלית ומודגשת מאשר זיקוקי די נור, אולם השילוב של אש, קול ואורחים מרתיע חלק מן הזוגות. בשורות הבאות נציין את דרך פעולתם הנפוצה של זיקוקי די נור, כללי בטיחות לשילוב
זיקוקים בשמחה, ורישיונות שונים הנדרשים לצורך הפעלת זיקוקי די נור.


זיקוקים בתוך האולם
זיקוקים

אירועים בתוך אולמות אירועים לא מחייבים בהכרח התנזרות מוחלטת מכל סוג של זיקוקים. נכון, הפעלת זיקוקים בתוך האולם היא עניין לא מומלץ (חשוב להבהיר כי טכנאי פירוטכניקה מסויימים יכולים להמליץ מגוון זיקוקים קטנים הניתנים להפעלה גם בחללים סגורים, אולם כיוון שמדובר באביזרים קשים לשליטה ותכנון. מומלץ להימנע מכך באירועים גדולים מחשש לגרימת בהלה לאורחים ובעלי האולם).

בהחלט ניתן לשלב פתרונות פירוטכניקה אחרים, כמו מופעי אש, תותחי קונפטי ועוד. בכל מקרה, ברוב המקרים ניתן להציב סוללת זיקוקים מחוץ לאולם כך שהמופע יראה גם מתוכו (מותנה כמובן בקיום חלונות גדולים באולם).


כוורות

הסוג הפשוט ביותר של זיקוקי די נור קרוי כוורת, על שם הדמיון של מערך הקנים הקטנים לחלת דבש. מדובר כאמור בסוללה של זיקוקים (קני קרטון, כאשר בכל אחד מטען שיגור ומטען פירוטכני), המופעלים זה אחר זה בסדרה של פתילי הצתה. הזמן בין שיגור אחד למשנהו, כמות הקנים בסוללה, והאפקט של כל אחד מן המטענים ניתן לשליטה מלאה, על פי הזמנה מראש אצל ספק זיקוקי די נור.

בגלל הבטיחות היחסית של המתקן וגובה המעוף הנמוך (10 מטרים לערך) לא נדרשים כל אישורים מהרשויות הרשמיות. עם זאת, דרוש אישור (עדיף בכתב) מבעלי האולם.

אף שעל פי חוק אתם רשאים להפעיל את הכוורת בצורה עצמאית, מומלץ מאוד להשתמש בשירות הנדסאי פירוטכניקה מוסמך, שיוכל לעזור לכם גם לתכנן את המופע ולהתאים את הציוד בצורה המיטבית לדרישות האסטטיות ולתקציב.


פגזים

זוכרים את המופעים המרהיבים של יום העצמאות, או זיקוקי דינור שצובעים את כל השמיים בצבעי הקשת? לתוצאה זו כמובן שאי אפשר להגיע באמצעות כוורות
זיקוקים פשוטות, אלא יש צורך בפגזים פירוטכניים.

מדובר במטעני זיקוקים גדולים יותר (כמה מאות גרמים) המשוגרים בקנים מיוחדים (ולא חד פעמיים). הצבת הסוללות, התאמת מטען השיגור למשקל אותם זיקוקים, סינכרון בין הקנים, טעינה מחדש ועוד, הן פעולות מסובכות הצריכות להעשות בתיאום הטוב ביותר, ולכן כאן אין מנוס אלא להשתמש בשירותי פירוטכניקה מקצועיים.

בנוסף להסכמת בעלי האולם או גן האירועים, יש לקבל אישור מחבלן משטרתי (הליך הגשת הבקשה נעשה בדרך כלל על ידי חברת הפירוטכניקה, אולם במידה ותרצו לעשות זאת בעצמכם, יש להגיש את תוכנית הזיקוקים בצירוף תוואי קרקע לאישור חבלן משטרתי לפחות חודש לפני מועד הביצוע). בנוסף, יש לתאם את האירוע עם מכבי האש (הגשת הבקשה והאישור לוקחים לפחות שבועיים, לכן יש להערך בהקדם).

 07/11/2010    fireworks4u.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר fireworks4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2022 fireworks4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר זיקוקים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום זיקוקים
מחפשים זיקוקים לאירועים? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
אנחנו עובדים עם החברות הזיקוקין המובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!