fireworks4u.co.il

גאגלינג - שהאש היא חלק מההופעה


גאנלינג


מפסטיבלי נוער ועד ימי הולדת, מופעי גאגלינג זוכים להצלחה גדולה, כנראה שיש משהו באש שגורם לנו להתאהב בה


מעט מופעים יכולים להגיע למידת הרושם הוויזואלי שמשאירים מופעי אש מוצלחים, ועל רקע זה מובנת ההתעניינות הרבה לה זוכים מופעי אש וטכניקות פירוטכניקה שונות מצד בעלי שמחות רבים.

מקוצר היריעה לא נוכל להתייחס לכל העושר הרב של עולם מופעי אש ופירוטכניקה, וננסה לתת מענה לכמה שאלות נפוצות מאוד לגבי גאגלינג, מופעי אש והשילוב של פירוטכניקה כבידור לאירועים.


גאגלינג ומופעי אש באירועים עם ילדים- זה מסוכן?

חלק נכבד מן הלקוחות של תת סוג זה של מופעי אש, מופעי גאגלינג, הם דווקא חגיגות בר/בת מצווה, ימי הולדת, ובאופן כללי אוכלוסיה צעירה.

מסיבה ברורה, בעלי השמחה כמו גם בעלי אולמות האירועים לעיתים קרובות מעלים חששות שונות בקשר למידת הסיכון שבהזמנת מופעי אש שכאלה.

ראשית חשוב מאוד להדגיש כי כל מופע אש, גם אם אינו כולל פירוטכניקה ולכן לא דורש אישור של חבלן משטרתי, חייב להעשות באישור (וביידוע) של מכבי האש באזור.

כמו כן, מומלץ מאוד לקבל אישור בכתב מבעל אולם האירועים (או גן האירועים), למניעת חוסר הבנות ובעיות אחריות ביום האירוע עצמו.

בעלי מקצוע רבים לא מוכנים לעבוד ללא אישור בכתב גם מחברת הביטוח או הבעלים, ומומלץ מאוד להצמד לכלל בטיחות זה. שנית, במידה ואכן מדובר בפירוטכניקאי מנוסה ומורשה, אין כל חשש לבטיחות האורחים או המבצעים.

במופעי אש מסוג זה נעשה שימוש במגוון חומרים שיוצרים אפקט בעירה מרשים (להבות גבוהות, לעיתים קרובות במגוון צבעים) אולם בטמפרטורות בעירה נמוכות. קיימים חומרים שונים הבוערים בטמפרטורה נמוכה מאוד, אפילו פחות מ100 מעלות, מה שמקטין עוד יותר את הסיכון לתאונות.

לבסוף, כל מבצע מופעי גאגלינג עובד עם איש בטיחות ומוודא לפני המופע אמצעי כיבוי אש זמינים (בראש ובראשונה מטף קצף סינטטי) ומרחק בטיחות מספק מהאורחים.

הסטטיסטיקה יכולה לדבר בפני עצמה: מופעי אש מורשים הוא אחד מקבוצות התעסוקה הבטוחות ביותר, עם שיעור פגיעות נמוך פי יותר מעשרה מאשר בקבוצת נהגי המשאיות לדוגמא.


מה עם דעתכם על קצת פירוטכניקה?

יחד עם הגאגלינג או מופעי אש ניתן לשלב פירוטכניקה "כבדה" יותר, כמו זיקוקים לדוגמא. במידה ומדובר על זיקוקים חיצוניים (כלומר תותחי זיקוקים או רקטות, בדרך כלל רלוונטי יותר לגני אירועים), חשוב להקפיד על אישור בכתב מחבלן משטרתי וממכבי האש.

בדרך כלל האישור מוכן בטווח זמנים של שבוע-שבועיים, ורוב חברות פירוטכניקה לוקחות את האירגון הבירוקרטי, כולל השגת האישורים, על כתפיהן (עם זאת, כפי שאמרנו כדאי מאוד לוודא שאכן הושג אישור מתאים).


עלויות מופע גאגלינג

המחירים של השירותים הנ"ל משתנים מאוד לפי כמות המופיעים, אורך המופע, ומידת הפירוטכניקה המעורבת במופע.

כיוון שכך המחירים יכולים לנוע בין 400-500 ₪ (בדרך כלל מבצע יחיד, ללא כל תוספות) לבין 2500-10000 ₪ (מבצעים מספר, עם שילוב של מופעי אש מורכבים ופירוטכניקה חיצונית).


מופעי אש אומנם נחשבים למופעים בטוחים אך הם חייבים באישור מכבי אש והמפעילים שלהם חייבים להחזיק ברישיון

06/03/2011    fireworks4u.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר fireworks4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


תוכן מומלץ
Copyright © 2022 fireworks4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר זיקוקים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום זיקוקים
מחפשים מומחה פירוטכניקה לאירועים? מלאו את הטופס
אנחנו עובדים עם החברות הזיקוקין המובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!